FILMOWE WAKACJE warsztaty artystyczne, telewizyjne i filmowe

FILMOWE WAKACJE DLA DZIECI

2-5 dni warsztatów artystycznych

Warsztaty dla młodych filmowców w wieku od 8 lat mogą trwać od 2 do 5 dni. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych dla najmłodszych największy nacisk kładziemy na rozwijanie zainteresowań plastycznych i artystycznych.  W przystępny sposób zapoznajemy dzieci z prostymi programami do poklatkowej animacji komputerowej, tworząc z uczestnikami ciekawe filmy animowane. Animacje to nie wszystko. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych bawimy się z dziećmi w telewizję, realizując np. dziennik telewizyjny, czy prognozę pogody i wiadomości sportowe. Do tego celu wykorzystujemy wirtualne studio czyli tzw. green box. Największą atrakcją jest realizacja filmu fabularnego. Dzieci próbują swoich sił jako aktorzy, realizatorzy zdjęć, dźwiękowcy, reżyserzy.

Propozycje warsztatów 2 dniowych

Animacja Poklatkowa

2 dni warsztatów

Celem warsztatów jest uświadomienie dzieciom, że tworzenie filmów animowanych właśnie metodą klasyczną, czyli poklatkową, to bardzo rozwijające wyobraźnię działanie artystyczne. W odróżnieniu od animacji komputerowej to my a nie oprogramowanie komputerowe będziemy wprawiać w ruch i ożywiać naszych aktorów czy poruszać pojazdami, przedmiotami. Pokażemy jak bez użycia skomplikowanych, drogich i specjalistycznych narzędzi wykonać samodzielnie film animowany. Uczestnikom udostępniamy całą masę materiałów plastycznych do budowy postaci i scenografii. Do dyspozycji dwa profesjonalne stanowiska do animacji poklatkowej.

2500-3300 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

Akademia Młodego Filmowca

2 dni warsztatów

Podczas praktycznych warsztatów telewizyjnych i filmowych wprowadzimy uczestników w magiczny świat telewizji i filmu. Realizując  program informacyjny uczestnicy spróbują swoich sił jaki dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy. To część telewizyjna warsztatów. A część filmowa warsztatów to realizacja krótkiego filmu fabularnego na podstawie prostego scenariusza i/lub reklam. Dzieci podczas warsztatów spróbują swoich sił jako aktorzy, realizatorzy zdjęć, dźwiękowcy, reżyserzy, dziennikarze. Przywozimy całą masę sprzętu filmowego, kamery, oświetlenie, mikrofony, stroje, peruki, filmowe gadżety.

2800-3500 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

Propozycje warsztatów 5 dniowych

Akademia Młodego Filmowca +Animacja Poklatkowa+Montaż

5 dni warsztatów

Podczas warsztatów artystycznych i filmowych trwających 5 dni, dzieci zrealizują etiudę fabularną, wydanie programu informacyjnego, reklamy produktów istniejących lub wymyślonych, animację poklatkowe. Wszystkie materiały zostaną zmontowane i pokazane ostatniego dnia warsztatów. Godziny zajęć ustalamy indywidualnie, zazwyczaj trwają w godzinach 9-14.

5000-5500 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

FILMOWE WAKACJE DLA MŁODZIEŻY

2-5 dni warsztatów artystycznych

Warsztaty dla młodych filmowców w wieku od 12 lat mogą trwać od 2 do 5 dni. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, reporterskich, operatorskich i montażowych. Podczas warsztatów zrealizujemy z uczestnikami profesjonalnego newsa telewizyjnego, reportaż opowiadający o miejscu w którym odbyły się warsztaty i reklamy telewizyjne. Przy realizacji newsa każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako dziennikarz, operator kamery czy dźwiękowiec. Realizacja filmu fabularnego zainteresuje z pewnością młodych aktorów i reżyserów i wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak wygląda praca na prawdziwym planie filmowym. Realizując reklamy telewizyjne uczestnicy nauczą się jak wykorzystać wirtualne studio, jak zrobić animację poklatkową i komputerową wykorzystując takie programy jak DragonFrame, Adobe After Effects, Adobe Photoshop. Wszystkie produkcje zrealizowane podczas warsztatów będziemy montować za pomocą komercyjnego oprogramowania Adobe Premiere i darmowego HitFilm Express.

Propozycje warsztatów 2 dniowych

News! Reportaż! Reklama!

2 dni warsztatów

Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, reporterskich, operatorskich i montażowych. Praktyczne warsztaty telewizyjne i filmowe to propozycja dla osób które nie mają doświadczenia filmowego, mają minimalne lub mają duże ale chciałyby podnieść jeszcze wyżej  swoją filmową poprzeczkę. Podczas warsztatów teorię ograniczamy do minimum, stawiamy na zajęcia praktyczne podczas których tworzymy bardzo różne formy.   Nauczymy jak rozpocząć pracę nad swoim filmem, jak napisać mini scenariusz, jak stworzyć storyboard, jak  zaplanować  zdjęcia i  czym je zrealizować,  jak   oświetlić  plan,  jak  nagrać    dźwięk, jak    wyreżyserować scenę no i jak ją zagrać.
Podczas warsztatów zrealizujemy krótką formę fabularną na podstawie napisanego scenariusza, reklamy produktów lub spot kampanii społecznej i oczywiście newsa i reportaż z warsztatów. 

2500-3300 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

Animacja Klasyczna i Komputerowa

2 dni warsztatów

Warsztaty z animacji klasycznej/poklatkowej, komputerowej i kompozycji są skierowane do młodzieży, tej starszej i dorosłych. Na warsztatach na poważnie zajmujemy się animacją poklatkową i różnymi technikami, którymi można ją wykonać. Animacja lalkowa, rysunkowa, pikselizacja czyli fotoanimacja tych technik nauczymy. Nauczymy też jak te wszystkie techniki połączyć. A że nasze warsztaty są na 200 %, to techniki klasyczne połączymy z animacją komputerową i kompozycją.  Uczestnikom udostępniamy całą masę materiałów plastycznych do budowy postaci i scenografii. Do dyspozycji mamy dwa profesjonalne stanowiska do animacji poklatkowej z oprogramowaniem Dragonframe, lustrzanki, zestawy do animacji komputerowej i montażu z najnowszym LEGALNYM oprogramowaniem Adobe.

2800-3500 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

Propozycje warsztatów 5 dniowych

News! Reportaż! Reklama!+Animacja Klasyczna i Komputerowa+Montaż

5 dni warsztatów

Podczas warsztatów filmowych dla młodzieży trwających 5 dni zrealizujemy materiały telewizyjne, filmowe i animację poklatkowe i komputerowe. Nauczymy jak od podstaw zrealizować etiudę fabularną, jak napisać scenariusz i jak przejść przez cały cykl produkcji. W małych grupach zwanych agencjami reklamowymi, uczestnicy warsztatów będą samodzielnie pracować nad realizacją reklamy lub spotu kampanii społecznej. Program warsztatów jest bardzo obszerny ale i bardzo elastyczny, dopasowujemy się do potrzeb uczestników. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, biorąc pod uwagę szeroki wachlarz działań filmowych podczas warsztatów.

5000-5500 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość

FILMOWE WAKACJE DLA SENIORÓW

2 dni warsztatów artystycznych

Warsztaty filmowe dla seniorów maja na celu udowodnić, że na zabawę w filmowanie nigdy nie jest za późno i to właśnie z powodzeniem robimy. Podczas warsztatów uczymy jak poprawnie filmować np. smartfonem. Umiejętność taka przyda się z pewnością podczas filmowania przeróżnych wydarzeń w których seniorzy biorą udział. Poza nauką poprawnego filmowania uczymy jak poprawnie robić zdjęcia. Podczas naszych praktycznych warsztatów, uczestnicy realizują filmy do których sami piszą proste scenariusze, realizują reportaż z warsztatów, który też sami realizują. Hitem jest realizowanie przez uczestników reklam przeróżnych produktów, istniejących lub wymyślonych. Kreatywność seniorów nie zna granic o czym się kilkakrotnie przekonaliśmy. Warsztaty są prowadzone w przyjacielskiej atmosferze na mega wielkim luzie, a wiedza wyniesiona z warsztatów może być dalej przekazywana rówieśnikom lub wnukom, którym się wydaje, że tylko oni mogą się zwinnie poruszać w świecie multimediów 🙂 My wiemy, że seniorzy też to potrafią.

2300-2800 zł netto

na cenę wpływa ilość uczestników i odległość